Chez Roger et Françoise – donderdag 30 december


Klik logo voor smoelenboek.

Is het mijn verbeelding, of voelen de feestdagen knusser en veiliger dit jaar, juist omdat je je realiseert dat het ook zoveel onveiliger kan, in landen met aardbevingen en reuzegolven. Mijn vrouw, Japanse, houdt bijvoorbeeld niet van ‘gezellig’ een kaarsje branden. In Tokyo kijken ze wel uit, want als het een keer gaat beven, is de kans op brand te groot. Jan des Bouvrie zou het dáár dus wel kunnen schudden, met zijn eeuwige waxinelichtjes.
Nog eventjes, dan is het jaar weer om. Hoop dat 2005 iets minder nieuws oplevert dan 2004.

260 reacties op “Chez Roger et Françoise – donderdag 30 december

  1. Overigens, die huiskijkers van gisterenochtend, die kwamen niet, want er lag zoveel sneeuw, dat ze bang waren in een sloot te belanden. Dat wordt dus februari, voor ze. Als het huis dan al niet verkocht is, want ik had een serieuze Zwitser van de week.

  2. In vervolg op gisteravond: Bericht dat waarschuwing voor tsunami niet doorgegeven werd is hier in Holland inderdaad op het nieuws geweest. Thaise voorspellers waren bang het mis te hebben, in welk geval de gevolgen voor de economie dramatisch zouden zijn.
    Kan me er wel iets bij voorstellen. In 1953 kwamen de eerste opnheilsberichten uit Dordrecht. Collega Barend Mensen werd echter door het ANP niet serieus genomen. Dit kon toch niet…

  3. Goedemorgen, laatste werkdag dit jaar 🙂
    Vanavond de aanhanger ophalen, morgen volstouwen.
    Volgens mij gaat Ferry vandaag op pad richting Frankrijk, goeie reis Ferry en voorzichtig met de oliebollen.
    En wij sukkelen pas zondag achter iedereen aan, moet ik toch beter plannen volgend jaar.
    Roger… koffie, ja zo’n grote kop.

  4. Nee, Rene, men eet veel en drink wijn, maar oliebollen kennen de fransen niet….une boule d’huile of zoiets klinkt ook niet…..

  5. we nemen wel oliebollen mee, zal mij benieuwen wat onze Franse buurman daar van vindt.
    geloof dat ik ook m’n sneeuwkettingen moet gaan opzoeken
    *****nog 5 uur te gaan!!

  6. Nog even over onze bijeenkomst. Gaan jullie in de regio rond kijken of je ergens een zaaltje voor 30/40 man met (liefst) overnachting kunt vinden? Moet vrij zijn van 5-8 mei 2005.
    Ik zag wel iets hier (zoeken op datum, soort locatie en Nievre), maar ken de regio niet goed genoeg om te weten of de afstanden te behappen zijn.

  7. Zit ik hier gezellig een verhaaltje over oliebollen te typen, komt het er helemaal niet op, hoe kan dat nu weer….
    In ieder geval ga ik vandaag even nog gist halen bij de bakker en dan ga ik morgen lekker oliebollen bakken.

  8. Deze is wel gelukt… ja lekker Roger een espresso…. morgen heb ik er oliebollen bij.

  9. kom op jongelui Sloeber heeft de Kerst al gemist, beleeft’ie nog wat met de jaarwisseling?

  10. @frankb: ik wil voor een heleboel wereldleed wel wat schuldgevoel hebben, tenslotte profiteren we in het rijke westen van een heleboel misstanden, maar om me nu ook nog schuldig te voelen voor natuurgeweld? Dan zou ik wel heer gereformeerd moeten zijn. Ik geef ook, maar dat is uit internationale solidariteit, naastenliefde of, om met Finkers te spreken: ‘noaberschap die verder gaat dan de noabers’

  11. vóór ik het vergeet…
    Allemaal een zeer prettige jaarwisseling omringd door eten, drinken, goede vrienden en geliefden

  12. @frankb: Die code invoeren kan nog makkelijker als je voortaan op het web bladert met Mozilla Firefox (ook voor mac en linux) en daar de add-on bbcode aan toevoegt. Dan hoef je alleen maar even rechts te klikken om de code in te plakken.

  13. Hé Roger, ga je nu al kaarsje aansteken?
    HE, WAT DOE JE NOU???? kijk uit sukkel, dat zijn geen kaarsen, dat zijn donderslaaaaaaaaaaaaaaaaggaaaaaa….

  14. @Ferry: toch blij om te zien hoe iemand volledig in zijn werk op gaat en het bijna jammer vindt zijn bureau te verlaten voor een reis naar FR.

  15. Schuldgevoel bedoel ik, Ik zit hier met een kertsmaaltijd en een groot diner met oud/nieuw en daar moeten mensen worstelen om aan eten kleding medcijnen te komen of zijn op zoek naar familieleden. En ik schaam mij als ik in het 20.00 journaal zie en hoor dat bijna de hele nederlandse bevolking vind dat het slecht gaat en dat ze de broekriem moeten aanhalen en het volgende thema op het journaal was: Grote lange rijen bij de vuurwerk verkoop, dan denk ik wat nu broekriem aanhalen. Maar ik hasat vuurwerk vooral de troep maanden erna nog, waarschijnlijk ben ik niet objectief.
    @ peter ik zal dat met firefox eens proberen, heb het wel op de pc staan maar werk er niet mee.

  16. Hallo allemaal wij zijn aangekomen onder een strakke blauwe zoals mijn vrouw dat noemt. 9 uurtjes en een beetje rijden en ik hoorde net de eerste kurk er uit ploppen :). Morgen gaan we de sneeuw in en oude en nieuwe dingetjes doen. 😀 Totlaterallemaal

  17. Ja, maak ons maar jaloers, John….fijne vakantie…weersvoorspellingenregen enonstuimig weer voor dekomende dagen….zat ik maar daar….

  18. @Frank, klaar met schilderen, en een beetje kindvriendelijke kleuren gebruikt.

  19. @frankb: lijkt er op dat de mogelijkheid om plaatjes in reacties te zetten op web-log uitgeschakeld is (vandaar de twee lege berichten hiervoor, sorry mensen).

  20. @Peter ik ben met firefox aan het stoeien, maar de link bbcode doet het niet. Ik ben benieuwd naar de kwaliteit en het gebruiksgemak.

  21. @Krek, Is er iets uit Nederland dat ik mee kan nemen voor
    Hiromi. Morgen zijn de winkels hier nog open dus de laatste kans dit jaar.

  22. Nee, Ronaldus, is niet nodig. Mijn moeder is nu hier, en die kwam met tassen vol geschenken, waaronder heel veel pepernoten (de Fransen zijn er gek op!).
    Hebben we nou al een duidelijke afspraak over datum en tijd?

  23. @Ronaldus firefox werkt goed en de linken gaan idd makelijk. Het nadeel is dat ze de z volgorde van lagen in een website anders behandelen dan explorer en opera. Als ik kijk naar mijn site met het fiets spelletje zit de fiets achter het plaatje en niet ervoor.
    En aangezien bijna 90% met IE6.0 werkt blijf ik de sites daarop optimaliseren..

  24. @Krek, nog niet, zeg maar welke dag het beste uitkomt voor jullie dan plan ik hem in. Voor ons kan, behalve zaterdag, elke dag.

  25. @FrankB, er zitten heel wat mogelijkheden in, ik zal het mailprogramma ook eens uitproberen en ben benieuwd naar het spamfilter.
    Vaak zie je voor bepaalde toepassingen c.q. spelletjes de vermelding met welke browser of programma iets optimaal functioneert.

  26. Klopt vind ik zelf niet erg fraai. U mag wel rijden in dept 66 maar koop eerst een fourwheeldrive . Zoals de fransen zeggen pas sympa
    f

  27. heb alles heel vluchtig gelezen. Kan m’n hoofd er eerlijk gezegd niet zo bijhouden. Alles lijkt zo triviaal. De verhoudingen zijn zoek. Ik kan me hoegenaamd geen voorstelling maken bij 120.000.

  28. hm, zonder bbcode te gebruiken gaat het ook fout. eerder een bugje in web-log dus. maar goed, als je in vorige bericht de regel die begint met https tot (dus niet tot en met) de ] voor handmatig kopieert, heb je de url ook.

  29. of ff zoeken op bbcode zo heb ik hem gevonden werkt goed.
    @krek zet de plaatjes even aan kunnen we ook wat foto’s spammen al die tekst is ook saai.

  30. extensionroom is dan niet van die p.n.s verlenging. als ik de spam in de mailbox mag geloven tel je onder een meter niet meer mee.

  31. @Peter: ik was er eerst niet zo mee bezig: de ver van mijn bed show; je kent dat wel. En ineens komt het dan toch dichterbij. Waar ik wel heel erg over nadenk, zijn de dingen die ik hoor via de ‘lokalen”: er zijn heel weinig dierenkadavers gevonden; dus op de een of andere manier wisten die (luchtdruk?) wel op tijd te vluchten)

  32. @frankb: verschillend gedrag layers was mij ook al opgevallen toen ik ging spelen met restyling van mijn site. heb daarop besloten voorlopig maar geen layers te gebruiken. om tien procent van de klandizie voor het hoofd te stoten met een site die niet werkt, gaat mij wat ver.
    Voor het overige kan ik er vrijwel blindelings van uit gaan dat iets dat in firefox werkt, ook werkt in explorer. andersom niet, omdat firefox zich gewoon streng aan html-regeltjes houdt.

  33. @frankb: ik geloof niet dat Krek dat aan kan zetten. heb die optie in beheer van web-log niet kunnen vinden. ergens wel logisch ook, als iedereen plaatjes kan plaatsen lopen hun harde schijven natuurlijk heel snel vol.

  34. Vriendin van mij woont in Singapore en heeft helemaal niks van de beving gemerkt, behalve dan dat de kinderen ;s morgens bij haar in bed lagen, vreemd he? Ik denk dat kinderen en dieren zoiets gewoon aanvoelen komen… en misschien ook wel volwassenen als er open voor staan. Als je begrijpt wat ik bedoel.

  35. navond … ff wezen doesje .. ben weer frips .. ff een afzakker … lopen klussen vandaag .. morgen spannende dag .. France Telecom komt voorbij om de lijn ter plekke door te meten .. we zitten op het randje voor ADSL .. max 70db en we zitten op 69db en toch werkt het niet … maar goed .. ff geen techno babbel
    tjeezus wat een vuurwerk gekte (kan niet over Asia beginnen) .. nee .. toch ff over de ramp .. wat is het toch met de mensen dat ze “eigen volk tellen” .. Nederlanders net zo als Fransen .. eerste berichten v/d week duizenden doden en vervolgens het exact aantal Nederlanders proberen te achterhalen, weet niet hoe het uit te leggen, maar kan me er aan ergeren …

  36. oh wacht eens .. er is weer techno babbel, IE v/s Mozilla.. he jongens wat te denken van Opera op de PDA 😉
    met z’n allen terug naar het stenen tijdperk..

  37. Luchtig houden … Ik be chance (?) met de kassa juffrouw van Mr. Bricollage (en Marjan maar denken dat ik naar de boumarkt ga omdat ik onderdelen ben vergeten) …

  38. en trouwens .. het licht doet het weer .. of liever het kan weer UIT ! ik had twee schakeldraden van verschillende “va-et-vient” door verbonden…

  39. Ja, Jorgen is ook en beetje vreemd, heb je ide foto van hem weleens gezien in het smoelenboek?

  40. Sorry Alien8, maar met technobabbel kan ik nog meepraten. bij die ellende van dat natuurgeweld staat mijn verstand stil.
    @frankb: haal die spelletjespagina van je eens door de css-validator. die geeft aantal fouten, dat zegt niet alles (validators zijn vreselijke mierenneukers), maar hij stuit onder meer op feit dat jij aantal lagen dezelfde z-index gegeven hebt. mogelijk dat firefox daarvan in de war raakt.

  41. travestiet ? snap ik niet ! hoe herken je dat dan ? Ze had zich net geschoren dus daar kan je het niet aan zien.
    mooi woord trouwens .. “va-et-vient” … ‘k heb nog zo’m mooie gevonden “nuit blanche” (dee ik vroeger nog wel eens met de PC, maar ik wordt te oud) nee nee nee .. precious we gaan niet over leeftijd lopen meuten … I wantz it … I needz it … my precious …..

  42. overigens is het wat mij betreft geen strijd tegen IE. ik houd namelijk niet van een zinlose strijd (en dat is het, zo lang IE standaard op pc’s meegeleverd wordt zullen de meeste mensen dat ding wel blijven gebruiken)

  43. kan zijn ga kijken als het een keer gaat regenen, gelukkig voor komende week volop zon dus geen tijd. En per 1-1 veel werk op het net tarief wijzigingen ed De spelletjes zijn verveling en thuis zitten.Gisteren allewegen afgesloten vamwege heftige sneeuwval vandaag 20 graden.

  44. hej, het werkt weer, de hele zaak ligt hier steeds plat.
    En ik heb echt geen schakeldraden verwisseld.

  45. geef me de hand alienhuit 2005 gaat er een nieuwe wereld voor ons open bijna bejaard

  46. @Peter : (ff serieus) ik werkte een jaar of 8 geleden bij een Amerikaanse s/w firma (story of my life) die net een aantal jongens bij Mosaic hadden weggekaapt .. om een .. je raad het nooit … browser te maken .. met de naam Emissary (tijd ver vooruit, maar zoals altijd techneuten snappen de commercie niet en Netscape kwam er aan en de rest is history) … maar goed … html sucks !

  47. @frankb, 40 is niet bijna bejaard, ze zeggen toch niet voor niks: het leven begint met 40!!!!!!!!!!!!!!

  48. trouwens .. ik hoor de Franse sales director nog zeggen in een sales pitch “Let’s focus on Emissary” niks mis mee als je het op zijn Amerikaans zegt .. maar als een Frans man slang wil doen krijg je al gauw (ik probeer fonetisch) : Let’s fuck us on a misery … waaaaaa moet je me zoon horen zeggen Skateboard, of Arne (mijn klushulp) Ethernet ! (Uthernet)
    rare jongens die galiers

  49. Jorgen, het is jouw beurt om bier te pakken…. en doe er een borreltje bij…

  50. Ik denk dat ik volgend jaar maar eens motor ga rijden .. niet omdat ik het leuk vindt maar omdat ik mijn mid-life crisis voor wil zijn ..

  51. Mijn eerste franse gesprek ging over muziek en de fransman vertelde dat hij david bowie erg goed vond. Probeer het eens in het frans en je weet niet over wie ze het hebben.

  52. Marjan er staat er al een klaar … ‘k weet het zijn de kleine 25cl k* flessjes van dat 1664 kerstbier …

  53. Ik vind David Bowie ook heel erg goed en een hele mooie man…. In ieder geval mooier dan de caissiere van Mr.Bricolage.

  54. net een paar grimbergen op en bij het eten een verbodenvruchten.Heb het hier beter voor elkaar

  55. Het licht staat op rood, het licht staat op groen in Marigné-Peuton is altijd wat te doen.

  56. JM waar zitten jullie ook in de koude morvan
    (alle morvanesen met pensioen komen hier wonen en verkopen hun huis aan Nederlanders)

  57. ff inventarisatie tot zover op het cafe..
    David BoeOui is mooier dan de cassiere van Mr. Bricolage
    FrankB heeft een geheime voorraad belgisch bier in de bergen
    (Liefemans bij ? Gouden Carolus mischien ?)
    en in Marigne-Peuton staan helemaal geen stoplichten

  58. Frankb, wij zitten NIET in de Morvan, wij zitten aan de andere kant van Frankrijk in de Mayenne, vlakbij Angers en Nantes

  59. en het was hier vandaag 13 graden en dat is NIET koud voor 30 december!!!!!!!!

  60. Als een man boodschappen doet let hij niet op de prijs.Was verleden week ook een restaurant binnen gestapt en niet goed opgeled de wijn begon bij 75 euro en dat proef ik niet. Maar wel lekker gegeten, het leuke was hoefde niet te betalen de rekening sturen we op meneer.

  61. en Orval en een Liefmans Kriek zijn de lekkerste Belgische bieren. Ik kan het weten, want ik heb er een heleboel geprobeerd.

  62. totaal 18 jaar in Belgie gewoond, ik mis een paar dingen : Bier (mn Orval, Hoegaerden Grand Cru, Gouden Carolus en 7 maatjes flessen Geuze) … en ik mis Antwerpen VN (Voor Nederlanders er kwamen) … eind jaren tachtig in ’t stad gewoond en toen begon het gezeik al met Rotterdamers die zo nodig moesten stappen in A’pen

  63. Vandaag was het warm en de meteo denk morgen nog 5 erbij. Ga een mooi randonnée maken met van die sneeuwschoenen.

  64. Jorgen, denk je dat de Fransen ook zo gaan denken als er steeds meer en meer Nederlanders in Frankrijk komen wonen?

  65. Ben geen rdammer maar wel eens verdwaald in antwerpen vond het een wat grauwe stad. Brugge buiten het Tseizoen is leuk

  66. zit me weer druk te maken.. ff biertje halen … kreeg van Nederlandse boeren een fles eau-de-vie die hun op hun beurt hadden gekrgen van franse buren maar ze durde niet te zeggen dat ze het niet lekker vinden (zijn blijven steken bij Cola-Vieux) … volgens mij hebben ze me verf-verdunner met een vanille lucht gegeven.. (maar wel lekker)

  67. De Fransen hier denken dat al van de Engelsen, Duitsers hebben we hier niet die zitten 20 KM verderop in Spanje

  68. coco, dat denk ik wel, waarom denk je dat wij hier zijn gaan wonen, hier zijn er nog nauwelijks buitenlanders op een paar verdwaalde nederlanders en britten na.

  69. @Coco : OH MIJN GOD. HEB IK NIET EENS BIJ STIL GESTAAN ! (sorry voor het schreeuwen)
    @Frankb : Brugge sucks, is voor toeristen … nee dan Hasselt (toen Marjan en ik voor het eerst samen woonden in Lanaken (ook al zo’n gat) .. gingen we hier vaak naar toe …

  70. Een vriend hier stookt uit alles alcohol zo sterk dat het niet te drinken is. Gaan we O/N mee uitzitten zal wat worden.

  71. Ja maar FrankB, de Nederlanders hebben het wel gezien in Spanje en ik denk dat de Duitsers ook wel zover zijn.

  72. Het binnenland van spanje is prachtig, heb ook overwogen naar portugal te gaan , mooi weer alleen de hoogste berg is 800m dus nee….

  73. Ga volgende maand dwars door marokko fietsen met z’n vieren
    Als ik de verhalen mag geloven een prachtig MTB land. Zal foto’s op het net zetten.

  74. Geen idee. Als ik alle forums die bestaan zo eens nalees willen er ontzettend veel Nederlanders in Frankrijk komen wone.

  75. zit ik van de week op kantoor in Parijs, ontmoet ik eindelijk een andere “Nederlander” ; woont al 33 jaar 20km onder Toulouse (bij die heuvels van jou in de buurt FrankB ?!) .. Hij heet Paul v/h Landt .. bekende?!

  76. Coco, er zijn dan misschien wel heel veel Nederlanderss die willen, maar weinig Nederlanders die het ook daadwerkelijk doen. Je weet het toch nog wel, grote bek, maar weinig lef, dat is een typische Nederlander.

  77. @coco: op die forums zit vaak wel een hoog zweef-gehalte. categorie ‘hoe begin ik een camping zonder eigen geld met twee linkerhanden’. maar daar tegenover: als je hier bij de alliance francaise komt zou je bijna denken dat drie kwart van nederland al in frankrijk woont…

  78. en toulouse is niet echt in de buurt moet via perpignan rijden om er te komen dus bijna 2 uur in de auto

  79. Ik las ergens op een site, weet niet meer welke dat er meer als 60.000 Nederlanders een 2e huis hebben in Frankrijk.
    Geen cijfers van mensen die hier definitief wonen.

  80. Een hoop selfsuporting mensen die denken dat je geen gas hoeft te kopen en als klazien oet zalk kan leven

  81. Het is wel weer ouderwets gezellig druk in het café…. Ja Roger nog een rondje van mij voor de hele zaak, anders zitten we zo op een droogje…

  82. @Frankb : idd binnelanden van Spanje zijn geweldig .. tijdje terug met een collega naar een klant in Valladolid geweest (2 uur met de auto naar het noorden, mooie omgeving) en dan de eetcultuur (bijna nog beter dan in Frankrijk .. om 14:30 rustig 2 uur gaan lunchen) .. maar aanbod van de Spaanse keuken is te veel vlees (zelfs voor mij) .. nee dan Portugal … zucht …

  83. Als we dan toch gaan zitten dromen, Australische outback met zijn rode woestijnen, dode kangoeroe’s, ……

  84. Ze nemen hier ook twee uur de tijd om te eten alles is dicht niemand werkt zelfs de scholen zijn gesloten tussen 12 en 14 winkels gaan weer om 15.00 open

  85. Zuid afrika lijkt me ook heel erg mooi, maar ik ben er nog nooit geweest en de Provence is ook prachtig….

  86. Provence is erg mooi , kom er vaak vind zelf vaucluse en lubberon erg mooi. De kust is wat druk

  87. Er zijn zoveel mooie gebieden in de wereld….
    Frankb, ME INHOUDEN….GEEN HAAR OP MIJN HOOFD DIE DAAR AAN DENKT.

  88. nou we het toch over zuid (oosten) van Frankrijk hebben .. sprak een collega die uit Marseille komt en ze vertelde me dat sinds het laatste stuk v/d TGV er ligt de prijzen van huizen in Marseille de lucht in zijn gegaan en heel veel oude wijken opgeknapt worden … te laat om daar goedkoop een pakhuis te kopen

  89. spelletje ?! nee echt gewoon een spelletje op de GameCube ! of snap ik het weer us niet ?

  90. @Frankb : dat dacht ik dus ook (Marseille bah nee) maar het schijnt echt aan een tweede leven te beginnen .. Coco, das toch bij jou on de buurt ?!

  91. Sorry kan het effe niet bijbenen, zit tegelijkertijd aan de MSN.
    Ja ik woon 80 km boven Marseille. Ga er alleen heen als ik straf heb. Vreselijke stad.

  92. biw, gloeiende gloeiende, wat een hobby computers.
    Roger…. ik loop al 4 rondjes achter.

  93. Prachtige uitvinding. Via MSN hou ik contact met al m’n vrienden en vriendinnen, neven en nichten, zussen enz.
    Per telefoon is dat niet te doen.

  94. @Marjan, ik durf amper aan het toetsenbord te komen, voor ik het weet lig ik er weer uit.

  95. Wij gaan even een spelletje doen, ik ga even alles klaarzetten en bier pakken….

  96. dank je, mijn msn is gewoon mijn emailadres.
    we gaan even spelen…..nutch, nutch know what I mean…

  97. tralalalalalalala, ze hebben zware sneeuwstormen opgegeven, hahahahaha, in NL blijven.

  98. Nee hoor ik maakte maar een grapje.
    FRankB is ook weer terug, hoorde toeters en bellen en over een feestje praten

  99. Valt mee hoor ff kijken wat mij sites gedaan hebben vandaag. Catllar.com is nu groot genoeg om adverteerders te zoeken mooie opdracht voor begin volgend jaar.Vandaag weer 300 bezoekers is wel interresant voor campings en hotels in de buurt.

  100. 7 km. ten zuiden van Autun, is 25 km voorbij Dijon bij Beaun rechtsaf en dan 40 km. doorrijden.

  101. Ik ga wel plat nu morgen gaat het laat worden.
    Neem er één en goede reis richting dijon
    Kom ik niet terug morgen allen een voorspoedig en gezond droog zonnig 2005

  102. Ben je vrij morgenavond René, of moet je de feestvierders om hun wenken bedienen.

  103. Ga ik toch weer het licht uitdoen, en kan ik #$@!!! in mn ééntje hier de troep opruimen.

  104. Ik help je wel even ronaldus. Afcateren om 0:08 – was het altijd maar zo vroeg 🙂 3:00 is geen uitzondering, dus voor mijn gevoel zijn we nog maar halverwege de dag. Wie opent er trouwens?

  105. Van al dat schoonmaken wordt je toch hyper zodat je niet meteen kunt slapen. Kun je beter nog maar even nazitten en de dag evalueren…